Близько півмільйона українців будуть змушені працювати на 1-5 років більше, ніж їхні однолітки, щоб вийти на пенсію

Йдеться про те, хто працює неофіційно. Про це розповіла Міністр соціальної політики Марина Лазебна, виступаючи на Всеукраїнському форумі «Україна 30».

За словами міністра, в Україні близько 3,3 млн неформально зайнятих працівників.

"Неформальна зайнятість створює для таких громадян своєрідну пастку. Їм може не вистачити страхового стажу, вимоги щодо якого були встановлені в 2017 році, для своєчасного виходу на пенсію", - заявила глава Мінсоцполітики.

Зазначимо, що починаючи з 2017 року норма необхідного для виходу на пенсію страхового стажу щорічно підвищується. І в 2027 році, щоб вийти на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років стажу.

Міністр навела прогнроз Світового банку, згідно з яким, до 20% українських пенсіонерів старше 65 років в майбутньому не матимуть права на страхову пенсію. Їм потрібна буде окрема соціальна допомога від держави.

Лазебна зазначила, що така ситуація посилює нерівність у суспільстві і створює ризики бідної старості для великої кількості українців.

Додамо, що станом на початок 2021 року пенсіонери становлять 27 відсотків загальної чисельності населення України – 11 мільйонів осіб. 80 відсотків з них отримують пенсійні виплати нижче прожиткового мінімуму.