Зарплати в Україні збираються піднімати через нестачу робітничих кадрів

Деяким співробітникам можуть підвищити оклад на 10-15%, пише «Обозреватель».

Виявилося, що зараз непросто знайти не тільки IT-фахівців, але також прибиральників, менеджерів з продажу, логістів, продавців та інших працівників.

При цьому найбільш затребуваною професією називають менеджерів з продажу. В середньому вони заробляють 17,5 тис.грн на місяць. А кращим фахівцям роботодавці готові платити і по 30 тис. грн, що можна порівняти з доходами їх керівників. Експерти кажуть, що до кінця року зарплати ще піднімуть.

Продавцям-консультантам готові платити по 11 тис.грн на місяць, тоді як ще рік тому їм давали по 8-9 тис. грн. А цього року очікується підвищення зарплат ще на 10-15% до кінця цього року.

За прогнозом, більшість IT-фахівців отримає надбавку в 10-15%. А найталановитішим фахівцям зарплату готові підняти на 25-30%. За даними одного з порталів пошуку роботи, програмісти можуть розраховувати на дохід від 70 тис. грн на місяць.

Потрібні також водії та вантажники. Роботодавці кажуть, що вже йдуть на поступки і надають різні бонуси, такі як безкоштовні обіди, проїзний і додаткові відгули до офіційної відпустки, але все одно знайти фахівця менше ніж за два тижні-місяць вдається рідко. Різні компанії готові платити водіям по 16 тис.грн на місяць, а вантажникам – по 11 тис. грн.

Нелегко знайти і прибиральників. Роботодавці навіть дозволяють їх приходити один-два рази на день. Таким працівникам компанії готові платити 10-12 тис.грн на місяць.

Зазначимо, за даними Державної служба статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в травні 2021 року зросла порівняно з травнем 2020 року на 28,1% - до 13 тис.499 грн.

Найменша середня заробітна плата по країні зафіксована у Волинській області - 10 890 грн, а найбільша – у Донецькій-14457 грн.

Показник середньої зарплати в Києві за підсумками травня склав 19 287 грн.