Українців наступного місяця очікує підвищення мінімальної зарплати. Зараз вона становить 6000 гривень, але з 1 грудня збільшиться до 6500 гривень.

Зростання "мінімалки" потягне за собою ряд інших підвищень виплат, прив'язаних до зарплатного мінімуму. Зокрема, зросте пенсія українцям, які мають повний стаж. Разом з тим збільшиться і вартість докупки необхідного страхового стажу, пишуть "Факти".

Крім того, збільшаться податки, внески та обов'язкові платежі. Так, мінімальний розмір ЄСВ з 1 грудня складе 1430 грн (6500 х 22%). Відповідно, зміниться і максимальна сума страхового внеску і складе з наступного місяця 21 450 гривень.

українці, зарплата, виплати, пенсія

Наступний етап підвищення мінімальної зарплати відбудеться в жовтні 2022. Але "мінімалка" виросте несуттєво, всього на 200 гривень або на 3%, і складе 6700 гривень.

В цілому, до 2024-го, як передбачено бюджетною резолюцією на найближчі три роки, мінімальна зарплата повинна поступово збільшитися до 7665 гривень.

гривні, гроші

Зазначимо, мінімальна зарплата в Україні - одна з найнижчих в Європі, але різко підвищувати її не можна, попереджають експерти. Через безліч факторів економіка України недостатньо сильна, щоб забезпечити стрімке зростання доходу громадян. Будь-яке різке підвищення відразу ж "вбиває" інфляція і створює ще й супутні проблеми.

Нагадаємо, українцям роздадуть майже по сто тисяч гривень, але є умова: у Мінсоці розкрили, хто зможе отримати гроші

Як повідомляла Politeka, українцям накрутять важливий податок: кому доведеться розщедритися і до яких сум готуватися

Також Politeka писала, підвищення пенсій українцям з 1 грудня: кому і скільки додадуть